Ask Us


  Sorularınız mı var??

  Sıklıkla sorulan sorular

  Lütfen aşağıdaki soruları okuyun ve cevabınızı bulamazsanız, lütfen sorunuzu bize gönderin, en kısa sürede size cevap verelim.

  Sıklıkla sorulan sorular

  Halımı neden temizlemem/temizletmem gerekir?

  Dış ortamlardan gelen tozlar, kir kalıntıları, yiyecek, içecek döküntüleri, bakteriler, uçucu organik bileşikler ve başka birçok kirletici madde zamanla halınızın iç liflerine işlemektedir.
  Genelleme yaparsak, halının yıkanması bir lavabo gibi işlev görür. Yukarıda belirtilen kirletici maddelerin tamamını toplar ve filtre eder.
  Bu, toplama ve filtre etme işlemi nefes aldığınız havayı temizler ve daha sağlıklı bir ortam oluşmasını sağlamaktadır.

  Halımı ne sıklıkta temizletmem gerekir?

  Halı yıkama sıklığı, ev sakinlerinin sayısına ve kullanım düzeyine bağlı olarak evden eve ve bulunduğunuz ortama göre farklılık gösterecektir. Fazla kullanılan odalarda 3-6 ayda bir, daha seyrek kullanılan odalarda ise 9-12 ayda bir temizletmeniz gerekir. Eğer çocuğunuz veya ev hayvanınız varsa, bütün ev halılarını en az yılda 2 defa komple temizletmeniz gerekmektedir.

  Halı üzerine kazara sıvı döküldü, kurumasını nasıl hızlandırabilirim?

  Halının kuruması için evin nemine, sıcaklığına ve elyafın yoğunluğuna göre bağlıdır. Kuruma sürecini hızlandırmanız için, fanlardan yararlanabilir, pencereleri 5-6 santim açık bırakabilir, ısıtıcıyı açabilir (70-72 derece) ve daha sıcak havalarda klimayı açık bırakabilirsiniz.
  Nemli halıdan sert zemine geçerken özellikle dikkat edin. Sert zeminler kaygan olacaktır. Tamamen kuruyuncaya kadar halı üzerinde mümkün olduğu kadar az gezinilmesi sağlamaya çalışın. Kuruma sürecinde varsa ev hayvanlarını halı üzerinde gezdirmemeye gayret gösteriniz.

  Ağır mobilyalardan, keskin cisimlerden kaynaklanan çukur izleri giderilebilir mi?

  Bu tarz çukurlaşmaların ortadan yok edilmesi için garanti verilemez. Bu duruma ısı, nem ve halıların belli araçlarla elle temizlenmesi katkıda bulunabilir. Halı yıkama işlemi sorunun çözümüne katkı sağlayabilir, yine de halının eski haline dönmesi zaman alabilir. Ciddi durumlarda böyle hasarlar kalıcı olabilir.

  Halıların temizlenmesi sağlık, alerji konularında faydalı olur mu?

  Evet, halınızı döşemelerinizi düzenli ve bilinçli temizletmeniz birçok alerji yapıcı maddeleri ve diğer kirleticileri ortadan kaldıracak ve daha iyi nefes almanızı sağlayacaktır. Uygun şekilde temizlenmeyen ve bakımı yapılmayan halılar ve kumaşlar bina içinde ve ev ortamında çeşitli sağlık sorunları yaratma potansiyeline sahiplerdir.

  Halım eski, değiştirmem mi gerekiyor?

  Günümüzde halının değiştirilmesi oldukça maliyetli olduğu için, en iyisi kullanılan halı, kilim gibi eşyaları öncelikle profesyonel halı yıkama firmalarına temizletmektir. Bu, daha az maliyetlidir ve farklılık yaratabilir.